2017 YILI MERKEZ KÜTÜPHANE KİTAP SİPARİŞLERİ HAKKINDA

2017 yılında Kütüphane tarafından satın alınmasını istediğiniz kitaplar için siparişlerinizi Kütüphanemizin web sayfasından 31 Ocak 2017 tarihine kadar :

ONLINE KATALOG->OTURUM AÇ->ÜYE KODU (Öğrenci numarası veya başına'P' harfi ekleyerek sicil numarası)->ŞİFRE->OTURUM AÇ->İSİM->ESER İSTEK modülünü kullanarak  yapabilirsiniz.

http://katalog.erciyes.edu.tr/Yordam.htm

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

1- Künye bilgilerini küçük harf karakteri kullanarak giriniz.

2- İstediğiniz kitabın künye bilgilerinin (özellikle ISBN) tam ve doğru olmasına dikkat ediniz.

3- Yazar bilgisi girerken formdaki şekliyle (yazar soyadı, bir boşluk bırakarak yazar adı) giriniz.

4- Künye bilgilerini tamamlayıp kaydettiğinizde kayıt web sipariş modülüne eklenecek; işlem sonunda eser adı ve ISBN numarasına yazdıklarınız katalogda taranacak ; kütüphanede mevcut olanlar listelenecektir. Lütfen bu listeyi inceleyerek sipariş kararınızı veriniz.

5- Siparişini yaptığınız kayıtla ilgili bir değişiklik yapmak isterseniz ; 'listemi göster' i seçiniz. Girdiğiniz kitabın en sağında gördüğünüz 'kayıt sil' ve 'kayıt değiştir' seçeneklerini kullanabilirsiniz.Yapacağınız bu işlem veri tabanımıza yanlış bilgi girmemeniz açısından önemlidir.

2016 yılında Kütüphanemize satın alınan kitapların  teknik işlemleri tamamlandıkça hizmete sunulmaktadır.Kütüphanenin online kataloğunu kullanarak kitaplarla ilgili detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

Kitap Listesi

Sorularınız için : Merkez Kütüphane Teknik Hizmetler Ofisi  Tel.  10416

 

KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI