4D Anatomy veritabanı

4D Anatomy veritabanı 5 Nisan 2019 tarihine kadar üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır. açılmıştır.

 

Erişim: www.4danatomy.com

 

 Çok Önemli:

**Deneme erişimi döneminde  öğrencilerin ve akademisyenlerin içeriği görüntülemek için ve içerik üzerinde değişiklik yapmak için sağ üst köşede bulunan ‘’Sign Up’’ sekmesine tıklayıp ‘’Faculty’’ seçeneğini seçerek formu doldurmaları ve hesap yaratmaları gerekmektedir. Daha sonra aktivasyon maili gelmektedir, bu maile tıklayarak hesaplarını aktif hale getirmeleri gerekmektedir. Bazen mailler spam’e düşebilmektedir.

**Öğrencilerin quiz’lere erişebilmeleri ve kampüs dışından evlerinden erişebilmeleri için ise yine ‘’Sign Up’’ sekmesine tıklayıp ‘’Student’’ seçeneğini seçip daha sonra Kurum olarak “Erciyes Universitesi” olarak formu doldurmaları ve hesap yaratmaları gerekmektedir. “Erciyes Üniversitesi” yerine departman ismi girilmesi girişi engelleyecektir. Daha sonra aktivasyon maili gelmektedir, bu maile tıklayarak hesaplarını aktif hale getirmeleri gerekmektedir. Bazen mailler spam’e düşebilmektedir.

Öğretici video: http://www.4danatomy.com/content/4danatomy/videotutorial

 

 İçerik bilgisi:

Cloud tabanlı 4D Anatomy Online veritabanı (4 Boyutlu Anatomi Atlası) – insan vücuduna ait kadavra parçalarını en gerçekçi similasyonla erişime sunmaktadır.4D Anatomy bilgisayarlar tarafından görüntülenen basit bir insan anatomisi kaynağı değildir. 4D Anatomy gerçek insan anatomisi verilerini hiç görülmemiş biçimde interaktif olarak sunmaktadır.

 Tarama aracı şeklindeki yenilikçi teknoloji kapsamında herhangi bir anatomik nesne ya da yapının detaylı ve tam çözünürlükte tarama kesitlerinin oluşturulmasına imkan sağlanmaktadır.

4 Boyutlu kadavra kesitlerinin tam interaktif similasyonunu sağlamak için 3 boyutlu yüksek çözünürlükte fotoğraflar toplanmış ve 4D teknolojisinde kullanılmıştır. Anatomik görüntüler yan çevirip döndürülebilir, katmanlar arasında geçiş sağlanabilir ve her açıdan keşfedilebilir formattadır.

Ürün içinde gömülü eğitim platformu ve fonksiyonları, kullanıcı kişiselleştirmelerinin her durum için uygulanmasına imkan sunmaktadır.