American Association for the Advancement of Science Veri Tabanı Deneme Erişimi

American Association for the Advancement of Science (AAAS) Veri Tabanı Deneme Erişimi

 

American Association for the Advancement of Science (AAAS) Veri Tabanı 25 Haziran 2021 tarihine kadar Üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.

American Association for the Advancement of Science (AAAS) tarafından 6 adet hakemli ve saygın dergi yayımlanmaktadır. Bunlardan ikisi haftalık olarak yayımlanan ve etki faktörü 41.845 olan Science ile açık erişimli Science Advances'tır; 4 adet de uzmanlık dergisi bulunmaktadır.

Uzmanlık Dergileri

1.Science Immunology, aylık olarak yayımlanan ve yalnızca insanlar değil, tüm organizmalar üzerinde yapılan araştırmalara yer veren bir dergidir. Dergi aylık olarak yayımlansa da yeni makaleler her cuma online olarak abonelere sunulur.  

Erişim Linki : https://immunology.sciencemag.org/

 

2.Science Robotics, biyolojiden ilham alan tasarımları, gelişmiş materyaller üzerine yapılan çalışmalarla buluşturan ve dünya çapında robotik araştırmalarına yön veren her konu hakkında haber ve yorumları içeren aylık bir dergidir.

Erişim Linki : https://robotics.sciencemag.org/

 

3.Science Signaling, her salı yayımlanan Science Signaling, hücre içinde fizyoloji ve hastalıkla bağlantılı moleküler mekanizmalar hakkındaki araştırmalara yer verir. İlk olarak 1999 yılında yayımlanan derginin tüm arşivi, abonelik kapsamındadır.

Erişim Linki : https://stke.sciencemag.org/

 

4.Science Translational Medicine, 2009'dan bu yana haftalık olarak yayımlanan Science Translational Medicine, laboratuvar ve hastane odası arasında kurulan bir köprü görevi görür. Laboratuvar çalışmalarının pratiğe, pratikte elde edilen gözlemlerin ise çalışmalara aktarılmasına yardımcı olur.

Erişim Linki : https://stm.sciencemag.org/