DENEME ERİŞİMLİ
                          ÜYE OLDUĞUMUZ VERİ TABANLARI             ÜCRETSİZ ERİŞİMLİ              DENEME ERİŞİMLİ   

Jaypee Digital Tıp, Sağlık Bilimleri  ve Diş Hekimliği veri tabanı 26 Haziran 2017 tarihine kadar üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.

Jaypee Digital Tıp, Diş Hekimliği ve Sağlık Bilimleri Platformu;

Anadili İngilizce olmayanlar için anlaşılabilir akademik İngilizce ile yazılmış; 700’den fazla ders e-kitabı (textbook), 1700’den fazla akademik e-kitap olmak üzere toplam 2758 e-kitap, 4000’den fazla ameliyatları gösteren ve sesli anlatımlı video, MCQ, SBA, SCE soru ve cevap bankaları ; USMLE, MRCP, FRCS, FRCR sınavları için hazırlık kitapları

Erişim linki: http://www.jaypeedigital.com/
 

Journals Translations Project(JTP) veritabanı 18 Haziran 2017 tarihine kadar üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.
Piyasaya yeni çıkan Çin- Journals Translations Project(JTP) veritabanı; Çin’de Çince yayımlanan akademik dergi ve makalelerin İngilizce tercümesini orijinali ile birlikte içermektedir.
116 derginin tamamı exclusivedir. Başka hiç bir veritabanında mevcut değildir.
Erişim : http://jtp.cnki.net/bilingual/home/index
 

China English Academic Journals Full-text Database veritabanı 18 Haziran 2017 tarihine kadar üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.
Çin’de İngilizce dilinde yayımlanan 203 tam metin akademik e-dergi ve 2317 konferans bildiri e-kitaplarını içermektedir.
Askeri bilimler, Bilgi Bilim, Edebiyat Eğitim, Ekonomi , Felsefe, Hukuk, Temel Bilimler, Mühendislik ve Teknoloji, Tıp, Sağlık Bilimleri, Siyaset Bilimi, Sosyal Bilimler ve Ziraat alanlarında e-dergiler
SCI ve EI’nin indekslediği dergiler Konu, yazar, kurum, makale başlığı, makale özeti, anahtar sözcük veya tam metin içinde arama yapabilir, PDF formatında tam metin makaleleri indirebilirsiniz.
Veri tabanında şu an itibariyle bulunan 203 derginin tamamı İngilizce tam metinlidir. 121 adet tam metin dergi de bu veri tabanının  dışında hiçbir yerde ayrıca mevcut değildir ve diğer veri tabanlarıyla çakışma yoktur.
 

Jurix veritabanı deneme erişimi
Jurix veritabanı  17 Haziran 2017'ye kadar üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.
Jurix Türkiye'de tüm hukuk dergilerinde yayınlanmış makalelere erişim sunmayı hedefleyen bir veri tabanıdır. Ülkemizde halen düzenli olarak yayınlanan hukuk dergilerinin önemli bir kısmı Jurix içerisinde indekslenmekte ve sizlerin kullanımına sunulmaktadır.
 

Brill Yayınevi Encyclopedia of Islam, Index Islamicus Online ve Qur'an Studies Online (Encyclopaedia of the Qur'an Online) veritabanları 17 Mayıs 2017 tarihine kadar üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.

Erişimin açık olduğu kaynaklar "yeşil dikdörtgen" şekli ile belirtilmiştir. Bunun dışında göreceğiniz kaynaklara erişim bulunmamaktadır.

Erişim:  1- Encyclopaedia of Islam (2. Baskının tamamı- 12 cilt)   http://referenceworks.brillonline.com/browse/encyclopaedia-of-islam-2

            2- Index Islamicus:  http://bibliographies.brillonline.com/browse/index-islamicus

            3- Qur'an Studies Online (Encyclopaedia of the Qur'an Online ) http://referenceworks.brillonline.com/browse/encyclopaedia-of-the-quran


Rosetta Stone veri tabanı 01 Haziran 2017 tarihine kadar üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.

Rosetta Stone Library Solution, 150'den fazla ülkede, milyonlarca insan tarafından kullanılan bilgisayar destekli online dil öğrenimi yazılımıdır. Dil eğitiminde önde gelen kurumlar tarafından tercih edilmekte olan Rosetta Stone, "var olan en iyi dil öğrenme yazılımı" olarak bilinir. Kısa sürede, eğlenerek dil öğrenmek isteyenler için akıllıca bir seçimdir. 30 farklı dili içeren, dünyanın 1 numaralı dil eğitim setidir.

Erişim: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&site=rosettrial

Not: Deneme erişimleri süresince tüm dillerde sadece 1. seviyeye kadar erişim sağlanmaktadır.


Oxford Music Online Veritabanı 18 Mayıs 2017 tarihine kadar üniversitemiz deneme erişimine açılmıştır.
 
Grove Music Online, 2001 yılından bu yana müzik araştırmaları için önde gelen bir online kaynak olmuştur. The New Grove Dictionary of Music and Musicians, 2. baskı (2001), The New Grove Dictionary of Opera (1992) ve The New Grove Dictionary of Jazz, 2. baskı (2002) tam metinlerinin yanı sıra çok sayıda müteakip güncellemeler ve düzeltmeler sunan, müzik ile ilgili akademik bilgiye dair kapsamlı incelemelerden oluşur. Dünya çapında 6,000'in üzerinde akademisyenin katkılarıyla 50,000'den fazla imzalı makale ve 30,000'den fazla biyografi içeren Grove Music Online, müziği tüm yönleriyle ele alan eşsiz bir otoritedir.
 
Erişim adresi : www.oxfordmusiconline.com.

LEXPERA hukuk veritabanı 15 Mayıs 2017 tarihine kadar üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.

LEXPERA Yeni Nesil Hukuk Bilgi Sistemi içeriğinde mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve yorumlar gibi literatür kaynaklarının olduğu kapsamlı bir hukuk bilgi sistemidir. LEXPERA teknolojisi ile sayısı hızla artan ve her gün değişikliğe uğrayan hukuki düzenlemeler arasındaki karmaşık bağlantılar sistematize edilerek, güncel hukuk kaynakları, etkileşim içinde olduğu diğer kaynaklarla ilişkili olarak erişilebilir hale getirilmiştir. Bilgi kaynaklarının yenilikçi bir şekilde işlenmesi, kullanıcı dostu tasarımı ve multi-platform erişim imkânı ile LEXPERA uygulamacılara, akademisyenlere ve öğrencilere yenilikçi çözümler sunmaktadır.

Kapsam: Güncel Mevzuat - İçtihat - Tam metin hukuk kitapları, makaleler, kanun yorumları ve bibliyografik bilgiler - Sözleşme Örnekleri - Genel İnternet Arama Sonuçları

Erişim Adresi: www.lexpera.com.tr


SPORTDiscus with Full Text veritabanı 15 Mayıs 2017 tarihine kadar üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.
SPORTDiscus with Full Text, spor ve spor hekimliği dergilerine yönelik en kapsamlı tam metin kaynaktır. SPORTDiscus’ta indekslenen 670’in üzerinde dergiyi tam metin olarak içermektedir. Tam metin içeriği 1970’den itibaren sağlanmaktadır. Bu eşsiz veri tabanı içerisinde sağlık kaynakları, spor hekimliği ile alakalı en temel kaynaklar ve biyomedikal referans koleksiyonlarının tam metin dergileri bulunmaktadır.
Başlık listesi: https://www.ebscohost.com/titleLists/s4h-coverage.xls
Detaylı bilgi: https://www.ebscohost.com/academic/sportdiscus-with-full-text
Erişim: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=s3h
Communication Source veritabanı 15 Mayıs 2017 tarihine kadar üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.
Kitle iletişimi, iletişim teorisi, dil bilimleri, kurumsal iletişim, fonetik, konuşma patolojisi gibi iletişim ve medya alanındaki çalışmalar için dünyanın en kapsamlı veri tabanıdır.
Başlık listesi: https://www.ebscohost.com/titleLists/cms-coverage.xls 
Detaylı bilgi: https://www.ebscohost.com/academic/communication-source  
Erişim: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=cms
CINAHL Complete veritabanı 15 Mayıs 2017 tarihine kadar üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.
PubMed nasıl tıp alanında birincil danışma kaynağı ise CINAHL da hemşirelik, ebelik, yardımcı sağlık bilimleri ve sağlık hizmetleri alanlarında birincil danışma kaynağıdır. Dolayısıyla, bu alanlara yönelik bölümleri bulunan üniversiteler için olmazsa olmaz bir kaynaktır. CINAHL Complete kendi alanında dünyanın en kapsamlı veri tabanıdır. CINAHL’da indekslenen 1400’den fazla dergi, CINAHL Complete veri tabanında tam metin olarak bulunmaktadır.
 Erişim : http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=ccm
Sociology Source Ultimate veritabanı 15 Mayıs 2017 tarihine kadar üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.
Kapsamlı bir araştırma tecrübesi sağlamak için Sociology Source Ultimate, öncü atıf dizinlerinde indekslenmiş pek çok önemli başlığın yanı sıra önde gelen konu dizinlerinde gösterilen yüzlerce akademik tam metin dergi içermektedir. Sociology Source Ultimate, alanında uzman kişiler olan veritabanında en çok belirtilen ve en etkili yazarları kapsayan 26.000'den fazla yazar profiline sahiptir. Öğrenciler biyografik veriler ve bibliyografik bilgilerle bir yazarın mesleki odağını hızla belirleyebilirler.

Wageningen Academic Publishers veritabanı 30 Nisan 2017 tarihine kadar üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.
 
Wageningen Academic Publishers, Yaşam Bilimleri alanında bağımsız bir STM yayıncısıdır. Dünyanın en ünlü gıda ve tarım araştırma merkezlerinden biri olan Wageningen University & Research'in ortasında bulunan Wageningen Academic Publishers, hayvan ve veterinerlik bilimleri, gıda bilimleri, çevre bilimleri ve bitki bilimleri konularına odaklanmaktadır. Hem bilimsel dergileri hem de kitapları (monograf, ders kitabı –textbook- ve bildirileri) yayınlamaktadır.
 

ProQuest Central veritabanı 19 Mayıs 2017 tarihine kadar üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.

ProQuest Central , multidisipliner tam metin veri tabanıdır. ProQuest Central, 160’ın üzerinde konunun kapsandığı ProQuest’in en çok kullanılan 39 veri tabanını içermektedir. ProQuest Central Software & Information Industry Association (SIIA) tarafından En İyi Online Referans Hizmeti dalında 2010 CODIIE ödülünü kazanmıştır. ProQuest Central binlerce bilimsel dergiden milyonlarca tam metin makaleye erişimi sağlamasının yanı sıra diğer bütünleşik kaynaklarda yer almayan bilgilere de erişimi sağlamaktadır.

Erişim : http://search.proquest.com/central/index?_ga=1.102135169.1450825013.1474615252&accountid=15875


Eğitim Fakültesi için Education Source veritabanı 15.Mayıs.2017tarihine kadar üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.

Eğitim Fakültesi için Education Source veritabanı içerik bilgisi:

EBSCO tarafından özellikle Eğitim Fakülteleri için hazırlanıp kullanıma sunulan Education Source veritabanı, dünyanın en itibarlı ve hakemli eğitim dergilerini içerisinde bulunduran temel danışma kaynağı olup;

•             2,000’den fazla tam metin akademik dergi içerir,

•             3,600’den fazla dergiyi özetleriyle birlikte indeksler

•             550’den fazla kitap ve monograf içerir,

•             2,300’e yakın eğitim ile ilgili konferans bildirisi,

•             Türkiye kaynaklı eğitim bilimleri dergileri ve daha birçok kaynak içermektedir

Education Source veritabanı erişim linki:

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=eue


Tıp Fakültesi için MEDLINE Complete veritabanı 15.Mayıs.2017 tarihine kadar üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.

Deneme erişim linki aşağıda yer almaktadır.

Tıp ve Sağlık bilimleri fakülteleri için MEDLINE Complete veritabanı:

EBSCO tarafından sunulan MEDLINE Complete, dünyada tıbbi dergilere yönelik olarak hazırlanmış, dünyanın en kapsamlı tam metin veri tabanıdır.

TIP alanında birincil danışma kaynağı olan MEDLINE (PubMed)’de indekslenen 2,500 dergiyi “tam metin” olarak içermektedir. Bu geniş kapsamlı içerik, hiç bir sınırlama getirmeden PubMed’de en çok kullanılan dergilerin çoğuna erişim anlamına gelir. Tam metin kapsamı 1865’li yıllara kadar uzanan MEDLINE Complete tıbbi literatür açısından eksiksiz bir araştırma aracıdır. TIP ana konu başlığı olup ilgili diğer disiplinler olan Eczacılık, Hemşirelik, Veterinerlik ve Hasta Bakımı Yönetimi ile ilgili de önemli dergileri tam metin sunabilmektedir.

 

MEDLINE Complete veritabanı erişim linki:

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=mdc&groupid=main


APA Style CENTRAL 30 Nisan 2017 tarihine kadar üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.

APA Style CENTRAL,  APA Stilinde öğretim, yazma ve yayınlama için tek yetkin online bir kaynaktır. Kullanıcıların yazma ve profesyonel araştırma yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur. APA Style CENTRAL sofistike eğitim öğrenim araçlarını gelişmiş yazma ve içerik yönetim teknolojisi ile birleştirmektedir.

Çalışmalarını akademik literatür içinde yayınlamak isteyen araştırmacılar ve bu konuda kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için hazırlanmış olan bu kaynak ayrıca bir öğrenim merkezi niteliğinde olup eğitici, öğretici kaynakları içermektedir. 

Ürün;  Üniversitelerde Yayın hayatına ilk defa başlamayı hedefleyen araştırmacılar veya deneyimli araştırmacılar dahil tüm araştırmacılara yöneliktir. 

Türünün tek örneği olan elektronik referans kütüphanesi; interaktif proje planlama araçları ve daha fazlasını içermektedir. 

Erişim adresi : http://APAStyleCENTRAL.apa.org