DENEME ERİŞİMLİ
                          ÜYE OLDUĞUMUZ VERİ TABANLARI             ÜCRETSİZ ERİŞİMLİ              DENEME ERİŞİMLİ   

Turcademy veritabanı 31 Aralık 2018 tarihine kadar üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.

Erişim adresi: www.turcademy.com    

 Turcademy – Türkçe Akademik Yayınlar Platformu  

 Turcademy Türkiye Akademik Yayınlar Platformu ile; ülkemizde akademik yayıncılık alanında öncü olan Anı Yayıncılık, Gazi Kitabevi, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi ve Seçkin Yayıncılık'a ait 3300'i aşkın Türkçe akademik kaynak elektronik ortamda kullanıcılarımıza sunulmaktadır. Doğa Bilimleri, Hukuk, Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarını kapsayan nitelikli dermesi ile Turcademy platformu; kullanıcılarına; öncü ve güvenilir yayınevlerinin sağlamış olduğu Türkçe akademik içeriği, kullanıcı dostu bir arayüz ile sunmaktadır.


KRpia Korenoloji Çalışmaları veritabanı  30 Aralık 2018 tarihine kadar üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.

Erişim Linki: http://www.krpia.co.kr

KRpia Korenoloji Çalışmaları Veritabanı:

Kore tarihi ve kültürü ile ilgili e-kaynaklar sunulmaktadır.Tarih ve Coğrafya, Sanat, Edebiyat, Kültür, Doğa Bilimleri, Sosyal Bilimler, Felsefe, Külliyatlar ve Sözlük bölümleri ilgili kaynaklar bulunmaktadır. Tam metin ve görsel arama seçenekleri mevcuttur.

 

DBpia English: Kore’den İngilizce Akademik e-Dergi ve Bildiriler veritabanı 30 Aralık 2018 tarihine kadar üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.

Not: “Advance Search” ile arama yapıldığında, dil seçeneğinde “İngilizce” seçilerek veritabanındaki “İngilizce” makalelere erişim sağlanabilir.

Erişim Linki: http://www.dbpia.co.kr

DBpia English - KORE'den İngilizce Akademik e-Dergi ve Bildiriler veritabanı:

Güney Kore'de yayımlanan Akademik Dergi ve Konferans Bildirileri yer almaktadır.  280'den fazla dergi, 100'den fazla periyodik konferans kitabı vardır.34.000 sayıda 300.000'e yakın İngilizce makale içerir.

 


Legal Online veritabanı 31 Aralık 2018 tarihine kadar üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.

Erişim: www.legal.com.tr 

Online kütüphane içeriği için www.legal.com.tr  adresinden en üst sağ tarafta online kütüphane giriş kısmından tüm dergi ve kitaplara ulaşabilirsiniz. Legalbank'a git butonu sayesinde Yargı Kararları ve Mevzuat Bankasına ulaşabilirsiniz.

Online kütüphanenin arama özelliği sayesinde araştırmalarınızı hızlı ve kolayca yapabilir, sınırsız çıktı hakkınız dolayısıyla derslerinizde kaynak metin olarak kullanabilir, öğrencileriniz arasında dağıtımını kolayca mümkün kılabilirsiniz.Toplam 676 adet dergi sayısına ulaşmış olan Legal Yayıncılık her hafta çıkarttığı dergiler ile zengin içeriğine her geçen gün yeni içerik eklemektedir.Online kitap sayısı ise 354 adettir.

“Legalbank” elektronik hukuk bankası içeriğinde yer alan milyonlarca Kanun, KHK, Cumhurbaşkanı Kararnamesi, Uluslararası Sözleşme, Tüzük, Bakanlar Kurulu Kararı, Cumhurbaşkanı Kararı, Yönetmelik, Tebliğ, vb. mevzuat belgesine, Yüksek Mahkeme Kararlarına (Yargıtay, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemesi, Bölge İdare Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay vb.), Dilekçe ve Belge örneklerine, Makalelere, 68 konu başlığı altında düzenlenen mevzuat paketleri ile uzmanlık alanlarına göre ayrılmış içeriğe, tek tıkla ve pratik bir şekilde erişim imkanı mevcuttur.


Bioscientifica e-dergiler 14 Şubat 2019 tarihine kadar üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.

 

Bioscientifica, Society for Endocrinology’nin ticari yayın organıdır. Uzman klinisyenlerin, bilim adamlarının, hemşirelerin ve öğrencilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlayarak Tıp ve Bilim alanına ve ilaç endüstrisine yönelik çeşitli dergiler, kitaplar ve düzenli olarak gazeteler yayımlar.

 

Bioscientifica dergi paketi, aşağıdaki Endokrinoloji alanındaki en bilinen dergileri içermektedir. Aşağıda dergilerin tek tek URL’leri ve direkt platform linkini bulabilirsiniz:

 

·         European Journal of Endocrinology (EJE) : http://www.eje-online.org/

 

·         Journal of Endocrinology (JOE)  : http://joe.endocrinology-journals.org/

 

·         Journal of Molecular Endocrinology (JME) :  http://jme.endocrinology-journals.org/

 

·         Endocrine-Related Cancer (ERC) :  http://erc.endocrinology-journals.org/


De Gruyter E-Dergileri 31 Aralık 2018 tarihine kadar Üniversitemizin deneme erişimine  açılmıştır.

                De Gruyter  Dergi Koleksiyonu, 250 yılı aşan tarihiyle De Gruyter Almanya’daki en köklü geçmişe sahip akademik yayınevlerinden bir tanesi olup, 2019  dergi koleksiyonu bilimsel araştırmanın tüm alan ve disiplinlerini kapsayan (beşeri bilimler, sosyal bilimler, fen bilimleri, teknoloji, tıp ve hukuk) 353 hakemli akademik dergi içermektedir.
Rakamlarla De Gruyter Dergi Koleksiyonu
353 abonelik bazlı dergi + 600‘den fazla acık erişimli dergi
221 - İngilizce olarak yayınlanan dergilerin sayısı (353 dergi arasından)
94 dergi Fen Bilimleri, Teknoloji ve Tip, 259 dergi ise Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarında yayınlanmaktadır
110 – Clarivate Analytics 2018 Atıf Raporunda listelenen dergilerin sayısı (etki faktörü yükselen dergilerin sayısı ise 72’dir)
Dergilerimiz Web of Science,  Scopus,  Compendex,  JGate and ProQuest de dahil olmak üzere 460 farklı indeksleme servisine dahil edilmektedir.

LEXPERA hukuk veritabanı 31 Aralık 2018 tarihine kadar üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.

 
Erişim Adresi: www.lexpera.com.tr
Lexpera Kılavuz:  http://lxp.io/4z
Video Tur: http://lxp.io/2
 
LEXPERA, içeriğinde mevzuatiçtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve madde yorumları gibi literatür kaynaklarının olduğu kapsamlı bir hukuk bilgi sistemidir. LEXPERA teknolojisi ile sayısı hızla artan ve her gün değişikliğe uğrayan hukuki düzenlemeler arasındaki karmaşık bağlantılar sistematize edilerek, güncel hukuk kaynakları, etkileşim içinde olduğu diğer kaynaklarla ilişkili olarak erişilebilir hale getirilmiştir. Bilgi kaynaklarının yenilikçi bir şekilde işlenmesi, kullanıcı dostu tasarımı ve mobil cihazlardan erişim imkânı ile LEXPERA uygulamacılara, öğrenci ve akademisyenlere yenilikçi çözümler sunmaktadır.
 
Kapsam:
  • Güncel Mevzuat
  • İçtihat
  • Tam metin hukuk kitapları, makaleler, tezler, kanun yorumları ve bibliyografik bilgiler
  • Sözleşme, Dilekçe, Hukuki Yazışma, Değişik İş Kararı, Gerekçeli Mahkeme Kararı ve Tensip Tutanağı örnekleri
 
Kullanıcı Profili Oluşturma:
Kütüphane erişimi kapsamında LEXPERA’dan yararlanmak isteyen her bir kullanıcı, sağ üst köşedeki  “Profilimi Aç” ibaresine tıklayarak kendi  profilini oluşturabilir.
 
Favori klasörleri oluşturma, kişisel bildirim ayarları, mevzuat değişikliklerinin takibini kolaylaştıran günlük Resmi Gazete ve Mevzuat Günlüğü Bültenleri’nin gönderilmesi gibi kişiselleştirme özelliklerinden faydalanmak ve daha konforlu bir LEXPERA deneyimine sahip olmak açısından tüm kullanıcıların kendi profillerini oluşturmaları özellikle tavsiye edilmektedir.