Complete Anatomy
Complete Anatomy

Complete Anatomy

3D4Medical’s Complete Anatomy ; öğrencilere, akademisyenlere ve sağlık profesyonellerine anatomi eğitimi ile ilgili çözümler sağlamaktadır. Complete Anatomy platformundaki erkek ve kadın modelleri üzerinde, 12 sistemi ve 17.000’den fazla yapıyı inceleyebilirsiniz. Tam vücut modelleri, baş-boyun, abdomen, toraks gibi farklı vücut bölümlerine ait modellerin yanında, dokuların ve hücrelerin yapılarına yakından bakmak için mikroanatomi modelleri kullanılmaktadır.
Erişim:

1. Adım: Bilgisayarınıza/tabletinize/akıllı telefonunuza ücretsiz uygulamasını indirin ve aplikasyonu cihazınızın uygulamaları içinden açın.

2. Adım: Bir hesap oluşturun.
Sağ-üst köşede Get Started’e tıklayıp “sign up for free” seçeneğiyle kurumsal email adresinizi (…@erciyes.edu.tr) kullanarak bir hesap oluşturun ve kaydınızı tamamlayın. Profil detay bilgilerini de girdikten sonra bir onaylama emaili alacaksınız. E-posta kutunuza giderek gelen email içindeki onay butonuna basınız.

3. Adım: Erişim kodunu aktif edin (Redeem Code).
Akademisyenler için kullanılacak kod: 930824769062
Öğrenciler için kullanılacak kod: 712899955766


Aplikasyon içinde Settings (Ayarlar) menüsünden My Accounts (Hesabım) kısmına girip Settings (Ayarlar) menüsünden My Accounts (Hesabım) kısmına girip yukarıdaki uygun erişim kodunuzu girin Redeem butonunu tıklayın ve ekrandan çıkış yaparak Complete Anatomy’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

Özet bilgiler ve faydalı dokümanlar:
Elsevier tarafından sunulan 3D4Medical’s Complete Anatomy; öğrencilere, akademisyenlere ve sağlık profesyonellerine anatomi eğitimi ile ilgili çözümler sunmaktadır. Complete Anatomy, dünyada 700’den fazla üniversitede 2,5 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Complete Anatomy platformundaki erkek ve kadın modelleri üzerinde, 12 sistemi ve 17.000’den fazla yapıyı inceleyebilirsiniz. Tam vücut modelleri, baş-boyun, abdomen, toraks gibi farklı vücut bölümlerine ait modellerin yanında, dokuların ve hücrelerin yapılarına yakından bakmak için mikroanatomi modellerini kullanabilirsiniz. Mikroanatomi modelleri ile ilgili detaylar için buradan ilgili videoya ulaşabilirsiniz.
https://vimeo.com/271240486

İçerik düzenleme araçları: Complete Anatomy içerisindeki; işaretleme, etiketleme, metin kutusu ve resim ekleme, kesit alma gibi araçları kullanarak modeller üzerinde düzenlemeler yapabilir, kişiselleştirilmiş çalışma ekranları oluşturabilirsiniz. İçerik oluşturma ve paylaşma: Complete Anatomy içerisindeki hazır ekranları, atlas görüntülerini, quizleri ve videoları içerik oluşturmak için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kendi hazırladığınız quizleri ve ekranları da bu içeriklere ekleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz içerikleri farklı öğrenci grupları ile paylaşabilir, öğrencilerinizin içeriklerinizle olan etkileşimini ve performansını Assessment Dashboard üzerinden inceleyebilirsiniz. Radyoloji modülü ile, radyolojik görüntülerdeki yapıları 3 boyutlu model üzerinde karşılaştırabilirsiniz.
Tanıtım videosu için buraya tıklayınız. https://vimeo.com/290515631

Kullanım ile ilgili tüm videolar için buraya tıklayınız.
https://3d4medical.com/category/support/complete-anatomy/tutorials
20 dakikalık özet kullanım videosu: Complete Anatomy for educators:https://vimeo.com/315474335/56c6d8c44b
Ders İçeriği Oluşturma ile ilgili videoyu buradan izleyebilirsiniz.
https://youtu.be/JPVGDkrV7F8
Sorular ve quizlerin oluşturulması ile ilgili videoyu izlemek için tıklayınız.
https://youtu.be/olZ6-C34VOo
Gruplar oluşturma ve gruplara içerik ekleme ile ilgili videoyu izlemek için tıklayınız.
https://www.youtube.com/watch?v=f54B7NN_vwo
Complete Anatomy içerisinden erişebileceğiniz içerikler: 3 boyutlu Kadın ve Erkek modelleri, mikroanatomi modeller Atlas görüntüleri, hazır ekranlar, quizler Videolar Ders Anlatımları Radyoloji modülü Içerik düzenleme araçları Akademisyen araçları: Ekranlar ve quizler oluşturma, gruplara özel içerik oluşturma, kaydetme, paylaşma Öğrencilerin ders etkileşimlerini ve quiz sonuçlarını takip edebileceğiniz Assessment Dashboard


Complete Anatomy Broşürü - Öğretim Görevlileri
https://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/completeanatomybrosuruogretim-gorevlileri.pdf
Complete Anatomy Kullanıcı Kılavuzu
https://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/Complete_Anatomy_kullanici_kilavuzu.pdf
Complete Anatomy Sunumu
https://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/Complete_Anatomy_sunumu.zip

29 Aralık 2023 Cuma
Toplam 0 görüntüleme